
Pääradan varteen tulee asemarakennus mallia Tapanila ja sitä vastapäätä tavaramakasiini.

Risteysvaihde erottaa teollisuusraiteet pääradasta ja samoille tienoille tulee radan alittava kulvertti, jonka osaset löytyivät Woodland Scenicsin valikoimasta.

Kaarrevaihde jakaa teollisuusraiteen kahteen haaraan. Ylempi vie teollisuusalueelle, jota mallintaa panimo. Panimon sijaan/lisäksi alueelle voi tulla pieni polttoainevarikko ja romutarha. Alempi haara vie satamaan.

Satama-altaaseen tulee lyhennetty jokilaiva (jolle teen oman ketjun).

Satamaraiteen päähän tulee lyhyt pussi veturin päänvaihtoa varten. Teollisuusraide päättyy kahteen pistoon.

Periaatteessa sataman raiteet voisi yhdistää teollisuusraiteisiin siirtämällä kolmitievaihteen paikkaa.

Pääradan varteen tavaramakasiinin puolelle olisi tarkoitus tulla vahtitupa ja sen pihapiiri. Taustalla näkyy keltainen Nochin laatikko, jossa on maisemarakenteen perusta, Karlsberg Easy-track -setti, jossa on muotoonsahatut vanerit sekä pilarijärjestelmä.